Forum  Strona Główna


forum już działa
 

Shaman King

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Którą postać lubisz najbardziej?
Yoh Asakura
18%
 18%  [ 2 ]
Zeke Asakura
18%
 18%  [ 2 ]
Len Tao
27%
 27%  [ 3 ]
Trey
27%
 27%  [ 3 ]
Rio
9%
 9%  [ 1 ]
Faust
0%
 0%  [ 0 ]
Joco
0%
 0%  [ 0 ]
Lyserg
0%
 0%  [ 0 ]
Morty
0%
 0%  [ 0 ]
Anna
0%
 0%  [ 0 ]
Jun Tao
0%
 0%  [ 0 ]
Pilika
0%
 0%  [ 0 ]
Tamara
0%
 0%  [ 0 ]
Silva
0%
 0%  [ 0 ]
Kalim
0%
 0%  [ 0 ]
Jeanne
0%
 0%  [ 0 ]
Inna postać
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 11

Autor Wiadomość
Spurs
Genin
GeninDołączył: 15 Lis 2006
Posty: 62
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pon 20:33, 01 Sty 2007    Temat postu: Shaman King

Król szamanów – manga autorstwa Hiroyuki Takei oraz anime na jej podstawie (2001-2002).


Yoh Asakura
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Yoh Asakura– główny bohater serii. Yoh jest wyluzowanym młodzienicem, którego celem życiowym jest "prowadzić łatwe życie" . Yoh uważa, że zajęcie miejsca króla szamanów pozwoli mu na realizację tego marzenia. Według Anny jego nastawienie i luźne podejście do życia pozwala mu na stawanie w prawdzie przed samym sobą i skupianie się nad zdarzeniami, a nie tym, co może być ich wynikiem.


Len Tao
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Len Tao – wygadany i nieprzenikniony rywal Yoh, pochodzący z Chin. Ojciec (w niejapońskich wersjach wuj) od dzieciństwa wpajał mu, iż złość dodaje siły oraz zasadę "zniszcz lub zostań zniszczony". Rezultatem było to, iż jak na swój wiek Ren stał się wyjątkowo brutalny i okrutny. W eliminacjach do turnieju szamanów zamordował swojego egzaminatora, Chroma. Jednakże do Japonii przybywa wcześniej: otrzymał bowiem misję wyeliminowania Yoh przed rozpoczęciem samego turnieju. Pierwsze spotkanie Renem nie kończy się dla Yoh zbyt pomyślnie – ląduje w szpitalu. W drugim spotkaniu, Yoh poznaje tajemnicę doskonałej jedności (ang. perfect unity) i udaje mu się pokonać Rena mimo, iż ten posiada większe zasoby furyoku i technicznie jest lepiej przygotowany do walki. Jun domyśla się, iż powodem blokady Rena jest jego światopogląd.


Trey Horo Horo
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Horo Horo jest szamanem pochodzącym z plemienia Ajnów, żyjącego na Hokkaido, najwyżej na północ wysuniętej wyspie Japonii. Jego prawdziwym imieniem używanym w mandze jest Horokeu Usui. Jego hobby jest jazda na snowboardzie, intensywnie ćwiczy, aby stać się ekspertem w dziedzinie snowboardingu. Zapewne stąd też pochodzi jego pseudonim pochodzący z angielskiego dubbingu, przetłumaczony na polski jako "Trey Rajdowiec" (ang. Trey Racer), błędnie uważany przez wielu za imię.


Joco
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Chocolove jest afroamerykańskim chłopcem o fryzurze w stylu afro i żółtych okularach na czole. Z zawodu jest kucharzem, choć bardzo chce zostać komikiem, w Turnieju szamanów uczestniczy zaś po to, by wiatr śmiechu (ang. wind of laughter) odmienił świat na lepsze. Przyłącza się do Yoh w miejsce Lyserga, który odszedł od Yoh i przyłączył się do X-laws.


Rio Umemiya
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Jego pseudonim oznacza "Ryu drewniany miecz" (ang. Rio of the Wooden Sword). Przez całe życie szuka swego "Świętego Miejsca" oraz "Swojej Królowej". Początkowo, jako szef gangu daje się we znaky Morty'emu i Yoh, jednak ten ostatni nie pozostaje mu dłużny. Ich wzajemne relacje ulegają wzmocnieniu najpierw poprzez dostarczenie Yoh do szpitala, gdy ten przegrywa swoją pierwszą walkę z Renem, następnie, gdy po wpływem osiągnięc Yoh postanawia zostać szamanem. Choć sprawia czasem wrażenie idioty, to jest to bardzo inteligentny człowiek z głębokim zapatrywaniem się na świat i relacje międzyludzkie (co nie przeszkadza mu uganiać się za dziewczynami przy każdej okazji), dlatego też okazuje się pełnowartościowym członkiem drużyny. Jego duchem stróżem jest Tokagero.


Johann Faust VIII
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Faust VIII jest nekromantą pochodzącym z Niemiec, a zarazem potomkiem nekromanty, Fausta I, żyjącego przed pięciuset laty, który brał udział poprzednim turnieju szamanów.

W mandze rysowany jest jako postać wpierw okrutna, bezwzględna i na pewno szalona (nie ma nic przeciwko otworzeniu powłok brzusznych Manty), do tego fizycznie zdolny znieść wiele – pod wpływem morfiny dokonuje operacji zamiany złamanych przez Yoh kości nóg Elizy na swoje (na jego oczach). Zapewne jest pod jej wpływem również w czasie walk, co tłumaczyłoby jego wyniszczony wygląd i ogromne, fioletowe cienie pod oczami. Z wykształcenia Faust jest lekarzem, dlatego z dużym powodzeniem prowadził klinikę wraz ze swoją żoną Elizą, jednakże pewnego dnia w czasie włamania została zastrzelona przez włamywaczy (stąd otwór w jej czaszce) i stała się jego duchem-stróżem. Faust chce zostać królem szamanów, aby przywrócić ją do życia i w ten sposób zapanować nad śmiercią.


Lyserg Diethel
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Lyserg jest różdżkarzem. Jako dziecko pragnął zostać pomocnikiem swojego ojca, który był sławnym detektywem. Jego duchem stróżem jest Morphin (Chloe), w asyście której rozwijał on swoje zdolności różdżkarskie. Rodzice Lyserga zostali zabici przez Hao, więc celem Lyserga jest zemsta na Hao. Świadomy, iż sam nie będzie w stanie pokonać Hao, szuka silnych sprzymierzeńców, którzy pomogliby mu dokonać aktu zemsty. Jego medium jest kryształowe wahadełko, które kiedyś było własnością jego ojca. Mimo próby wykorzystania przyjaciół Yoh zezwala Lysergowi na przyłączenie się do drużyny. Wkrótce zmienia on drużynę, ponieważ przeszkadza mu bierność i neutralność Yoh – dołącza do Wyrzutków (X-laws), którzy postawili sobie zbieżny z jego cel, aby pozbyć się Hao i wszystkich jego popleczników. Ostatecznie podejmuje wspólną walkę z Yoh przeciw Hao.


Morty Oyamada
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Manta Oyamada – jest inteligentny, bezpośredni i momentami głośny. Ma to związek z jego skłonnością do paniki. Jego przezwisko ma oczywiście swój źródłosłów w niskim wzroście Manty – Faust uważa, że jest to problem genetyczny. Do czasu poznania Yoh był samotny – jest pierwszą osobą, z którą ten się zaprzyjaźnił po przeniesieniu do nowej szkoły. Wygląd Manty wzorowany jest na popularnym muzyku japońskim z zespołu T.M. Revolution.

Sam Manta ma dość unikatową zdolność jak na zwykłego człowieka – zdaje sobie sprawę z istnienia świata duchowego (widzi duchy), co sprawia mu pewną trudność w obcowaniu z innymi (w połączeniu ze wzrostem i nieśmiałością). Dlatego też bardzo angażuje się w przyjaźń z Yoh, ten ostatni zaś świadomy niebezpieczeństw świata duchowego dla nie-szamana stara się go chronić przed wszelkimi niebezpieczeństwami na niego czyhającymi. Nazwisko oznacza "pole ryżowe na wzgórzu"


Anna Kyoyama
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Anna Kyōyama jest itako (medium duchowym), czyli tradycyjnym szamanem z prefektury Aomori w Japonii. Jest ona narzeczoną Yoh i znają się od chwili, gdy ten miał dziesięć lat. Anna ma 13 lat tak jak Yoh.

Wg mangi Anna jest po prostu doskonałą partią dla Yoh i decyzja o małżeństwie przychodzi z wysoka (co jednak nie przeszkadza Yoh zakochać się w niej od pierwszego wejrzenia). Anna jest skrzywdzonym dzieckiem i jest doskonale zapowiadającą się itako o nadzwyczajnych zdolnościach, co ciekawe z powodu traumy, którą przeżyła osiągnęła umiejętności, które zwykle posiadają tylko oślepione kobiety (Kino, babka Yoh straciła wzrok na wojnie). Do tego posiada dar, który posiadał Hao i dzięki któremu stał się taki, jaki jest. Jest to dużym wyzwaniem dla Kino Asakury, po której opiekę została oddana Anna. Ostatecznie niedostępna i zamknięta w sobie wraz ze swym bólem Anna pozwala Yoh wejść w jej prywatny dotąd świat.

Intryguje ona Hao, gdyż bardzo przypomina mu jego samego – można powiedzieć, że są to dwie strony tej samej monety, jednakże całkowicie różne. Pozostaje się tylko domyślać jak potoczyłoby się życie Hao, gdyby spotkał na swojej drodze osobę o nastawieniu podobnym do Yoh.


Jun Tao
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Siedemnastoletnia siostra Rena (a więc o dwa lata starsza od niego) będąca dao-shi, czyli w systemie wierzeń taoistycznych osobą rzucającą uroki. Jun ma moc ożywiania ciał zmarłych, aby stali się jiang-si czyli zombie. Sama nie lubi konfliktów i nieustannie wspiera swojego młodszego brata w jego dążeniach.

Wydarzenia związane z atakiem Jun na Yoh dał jej wiele do myślenia: zrozumiała ona, iż duch może być przyjacielem, a nie tylko podwładnym, czy zabawką. Od tego też czasu, jej duch Lee Pyron (Lee Pai Long) postanowił towarzyszyć swojej pani i być jej duchem-stróżem z własnej woli.


Pilika Usui
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
To siostra Horohoro. Główną cechą rodzeństwa są ich niebieskie włosy. Pirice bardzo zależy na tym, aby Horohoro wygrał w turnieju szamanów i uratował drobiażdżki, dlatego też opracowała dla niego dość wymyślny plan treningowy. Plan ten oraz cechy charakteru take jak nieustępliwość, czy determinacja czynią ją podobną w kwestiach dyscypliny do Anny szczególnie w stosunku do Horo.


Tamara Tamamura
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Tamao Tamamura jest 12-letnią, różowowłosą dziewczyną. Tamao choć bardzo nieśmiała i małomówna, stara się być dla wszystkich miła. W Yoh zakochuje się od pierwszego wejrzenia, gdy widzi jego treningi pod okiem dziadka Yohmei, co tym bardziej komplikuje komunikację między nimi (tylko i wyłącznie z powodu jej nieśmiałości) – Yoh mimo wszystko jest wierny Annie. Tamao stara się dyskretnie adorować swego wybranka, usługując mu w drobnych czynnościach, ten jednak traktuje ją naturalnie. Sama Anna jest świadoma tego, co dzieje się w sercu Tamao, jednak jest również świadoma wierności Yoh.


Iron Maiden Jeanne
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Jeanne (pol. Żelazna Dama Jeanne) to lider X-laws. Ma 12 lat Ma ogromną moc, którą stale rozwija (będąc stale w stanie zagrożenia śmiercią) w żelaznej dziewicy (w środku nie ma jednak spodziewanych kolców z żelaza, lecz tylko należących do pnącz). Sama Jeanne posiada zdolność regeneracji, co tłumaczy dlaczego jest w stanie tak spędzać tak długi czas w matni (mimo tego, iż na jej ciele nie ma śladów ran). Jest prawie tak potężna jak Hao, chce go zniszczyć za wszelką cenę. Ma dobre serce, choć pełne bólu, studzi zapał Marco, który nie dorównuje jej w rozeznawaniu sytuacji i dąży do sprawiedliwości za wszelką cenę.


Silva
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Silva jest członkiem Rady Szamanów i dobrym przyjacielem Karima. Jego zadaniem jest sędziowanie walk szamańskich i pilnowanie, aby przebiegały wg ustalonych zasad. Jest egzaminatorem Yoh w walce kwalifikacyjnej do turnieju, od tego czasu uważa, iż ten ma wszelkie predyspozycje, aby zostać Królem szamanów. Stara mu się pomagać na ile tylko może i na ile pozwalają zasady. Lubi telenowele, hamburgery, trudni się zaś sprzedażą talizmanów, zwykle za nazbyt wygórowaną cenę. Silva nie chce dopuścić do zwycięstwa Hao, w wyniku cyklu wcieleń okazuje się, iż ten jest jego przodkiem, co strasznie go boli. Posiada pięć duchów: żółw, byk (czy raczej bizon), orzeł, wąż i kojot.


Kalim
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Kalim jest członkiem Rady Szamanów. Sympatyzuje z Horohoro, którego egzaminował w walce kwalifikacyjnej do Turnieju szamanów. Najlepszy przyjaciel Silvy, razem z nim trudni się sprzedażą amuletów.

Bez wątpienia motywem przewodnim tej postaci jest angielskie wyrażenie longhorn, oznaczające zwierzę długorogie, gdyż jego głównym duchem jest olbrzymi chrząszcz z rodziny kózkowatych (ang. longhorn beetle), zaś na pasie nosi czaszkę byka, zapewne amerykańskiego texas longhorna.


Ramiro
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Peyote jest z wyglądu przypomina klasycznego meksykanina z westernów jakie znamy. Również w Meksyku został odnaleziony przez Hao. Gitara klasyczna, którą nieustannie ze sobą nosi jest stale rozstrojona. Gra na niej rzadko i nie jest ona właściwie jego medium, lecz tylko elementem jego wyposażenia.

Właściwym medium Peyote są zabawki, czy raczej zamknięte w nich kości przyjaciół przez które kontroluje duchy zmarłych. Jest na tyle silny, iż był w stanie kontrolować za pomocą swoich dwóch innych duchów kontrolować braci Zen.


Zeke Asakura
[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Hao Asakura - przodek, a zarazem bliźniak Yoh Asakury. Najpotężniejszy z szamanów z rodu Asakurów i zapewne najsilniejszy żyjący szaman na świecie. Jego dar współodczuwania, całkowicie niezależny od jego woli, stał się jego przekleństwem. Żyjąc w czasach wojny, głodu i przekleństwa, widział i słyszał cierpienia ludzi, co sprawiło, iż początkowo jego czyste serce zostało strawione przez ból istnienia tych, którzy go otaczali: widział chciwość władców, zepsucie wojsk i bandytyzm szerzący się na traktach oraz nędzę prostych chłopów.


Źródło: pl.Wikipedia.orgTutaj piszemy o Shaman King Uśmiech

Kod:
Podaj źródło bo wątpie byś napisał sam, edit by miloszp2


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Spurs dnia Wto 21:26, 16 Sty 2007, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Lomela
Chuunin
ChuuninDołączył: 15 Gru 2006
Posty: 121
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 23:32, 03 Sty 2007    Temat postu:

O jaaa! Shaman King *.*
I mój Zeke wspaniały.
Mój, mój, mój, mój... Ej, a panowie, co robią... :>? Ja nigdzi eni idę! Mój Zeke... *krzyczy, gdy zakładają jej biały kaftanik*

Przepraszam. To przez szkołę. Już się uspokajam XD.

Tym nie mniej Zeke jest świetny!!! Mimo że to czarny charakter... mruga


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Spurs
Genin
GeninDołączył: 15 Lis 2006
Posty: 62
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:20, 04 Sty 2007    Temat postu:

Ja najbardziej lubie Treya moze nie tyle co w anime, bo tam jest troche slaby, ale w grze na playa to jest super. Przypomina mi Sub Zero z Mortal Kombat.

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Spurs dnia Czw 23:38, 04 Sty 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Mei
Jounin
JouninDołączył: 22 Paź 2006
Posty: 171
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw 20:28, 04 Sty 2007    Temat postu:

Widze że jestem 2 fanatyczką tylko że Lena (*_*)
Mój mój i nikomu nie oddam :*:*:*:*:*:*
ahhh za wszystko co robi no i uwielban ten stereotyp:
"był zły ale teraz jest dobry" ^^
ahhhh :*:*:*:*:*:*:*:*
co nie wyklucza miłości do wspomnianego wyżej sub zero z MK4
flales victory:)


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zaku
Student akademi
Student akademiDołączył: 19 Sty 2007
Posty: 16
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Centrum Flux

PostWysłany: Pią 13:12, 19 Sty 2007    Temat postu:

Zagłosowałem na Lena bo jest świetny zadziwia mnie w nim ta jego złość i spoko walczy smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
4rci
Genin
GeninDołączył: 08 Sty 2007
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice-Ziemia

PostWysłany: Pią 14:16, 19 Sty 2007    Temat postu:

ja tam lubie całą ekipe yo (nie lbuie pisać yoh i tyle Jęzor)włącznie z jego przyjaciółmi xD.Wszyscy są fajni na swój sposób.btw.Skąs sciągłeś gre bo ja jej nie umiem dorwać xD

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
prof.clamp
Chuunin
ChuuninDołączył: 20 Sty 2007
Posty: 146
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 5/5

PostWysłany: Nie 19:09, 21 Sty 2007    Temat postu:

ja tam najbardziej lubie Yoh jest fajny i wyluzowany smilesmilesmilesmilesmile
jedynej osoby jakiej nie lubie jest Zik neutralnyneutralnyneutralny


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Warren
Jounin
JouninDołączył: 18 Sty 2007
Posty: 204
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Krakow

PostWysłany: Nie 21:18, 21 Sty 2007    Temat postu:

Ja tam lubie wszystkich z Ekipy Joh sa smieszni i spoko...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
4rci
Genin
GeninDołączył: 08 Sty 2007
Posty: 74
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice-Ziemia

PostWysłany: Pon 17:44, 22 Sty 2007    Temat postu:

no to znalezliśmy już 3 odmiany nazwy bohatera
moja yo
yoh
i joh
heh normlanie jakieś pomysły jescze yóh ? Jęzor
najlepszy jest ponczi i konczi (wole tak napsiać niż skaleczyć po angielsku)
oraz legendaarny prawy sierpowowy anny ^^ ostatnio.Nawet Zeig sie nie spodziewał


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerosek
Student akademi
Student akademiDołączył: 10 Lut 2007
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 14:56, 10 Lut 2007    Temat postu:

Zagłosowałem na Lena bo ma spoko ataki i ogólnie jest fajny Uśmiech

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deox v1.2 // Theme created by Sopel & Download

Regulamin